≡ Menu
Úvodní strana » Tipy na výlety

Kaple sv. Jana v Dobrši

Kaple sv. Jana a Pavla na návrší pošumavské obce Dobrš je asi 1,5 km vzálený od turistické základny a nabízí pěknou odpolední procházku. Drobný románský kostelík byl postaven kolem roku 1230 a je charakteristickým jednolodním prostorem s odsazenou věží, apsidou a především pseudogotickým patrem. Na jižní straně lodi je osazen románský portál, podobný svým tvaroslovím západnímu portálu farního kostela. Pro účely zvonice byl ulit obrovský zvon, roku 1561 v dílně pražského zvonaře Brickího z Cimperka (zvonilo se tehdy proti bouřkám). Mimo něj jsou v románské věži ještě umístěny nad sebou dva menší zvony z 16. a 17.století.


Rohanov u Vacova

Přírodní koupaliště se nachází 3 km do turistické základny a asi 2 km od městečka Vacov. V půvabném šumavském podhůří, pod dominantním vrcholem Javorníka nabízí koupání v čisté vodě, stanování, sociální zařízení se solárním ohřevem teplé vody pro sprchování, občerstvení v areálu s terasou, kulečník, šipky, hřiště volejbal či nohejbal. Cestu si můžete na polovinu zkrátit linkovým autobusem do vesnice Vrbice, která bezprostředně sousedí s koupalištěm.


Javorník

je vesnice 6 km západně od centra Vacova, která nabízí několik zajímavostí: naučnou stezku-Cesty za poznáním, Klostermannovu rozhlednu 1.089 m n.m., Královský kámen 1059 m.n.m., sochu K. Klostermanna, rotundu sv. Antonína Paduánského - kulturní památku, lyžařské vleky a restaurace.


Farma Achalteke Hodějov

Stáj najdete v podhůří Šumavy, 7,5 km od Zálesí. Farma se zabývá chovem koní, chovem masného kanadského skotu Hereford. Farma pořádá různé sportovní činnosti se zaměřením na westernové ježdění a nabízí i vyjížďky na koních.


Stáje a ekologická farma Hoslovice

Ekologická farma v podhůří Šumavy a penzion Pohádkového království je od Zálesí vzdálená necelých 5 km. Chloubou farmy jsou koně, na kterých vás rádi svezou v přírodní jízdárně, a těm zdatnějším bude umožněna vyjížďka. (Značená síť cykloturistických a koňských tras). Můžete si pomazlit ovečku, pejska, pohladit koně, uvidět telátko pít od kravičky. Můžete si zastřílet z luku nebo sníst kýtu na rožni.


Středověký vodní mlýn Hoslovice

Nejstarší a jedinečně dochovaný vodní mlýn v Čechách najdete asi 5 km od turistické základny Zálesí. Díky výjimečnému působu života posledních vlastníků, kteří se v 50. letech izolovali od společnosti a odmítli veškerý technický pokrok, se v areálu dochoval tradiční venkovský způsob života - není zavedena elektřina, chybí sociální zařízení, obytné místnosti tvoří malou část budovy. Díky tomu je mlýn včetně dalších staveb a pozemků v autentickém stavu tak, jak jej znali obyvatelé Hoslovic a okolí po staletí. Poslední dochovanou technickou úpravou je žentour za stodolou. konají se zde akce s ukázkami tradičních řemesel, zemědělské výroby a místního zvykosloví.


Machův Malovaný včelín v Krušlově

Včelín je od Zálesí vzdálen necelých 11 km. 65 výtvarně zpracovaných úlů ztvárňující lidovou architekturu. Vytvořil je včelař a řezbář Josef Mach, který celý svůj život zasvětil živým včelám a svou lásku k nim promítl i do řezbářského řemesla. Důkazem jr toto překrásné včelí království.


Lanové centrum Zadov

kvalitní a bezpečné programy lanového centra pro široké spekturm zákazníků z řad veřejnosti, škol, neziskových organizací, firem a dalších.


Lyžařský areál Zadov

Celkem 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké až střední obtížnost. Celková délka 4,7 km, přepravní kapacita 8 dopravních zařízení. Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice. Běžecký stadion a přilehlé závodní tratě 1-10 km, které jsou místem konání mnoha významných závodů - ročně cca 20 sportovních akcí. Dále nabízí pravidelně a kvalitně udržované běžkařské trasy v celkové délce kolem 50 km s návazností na upravované trasy po celé Šumavě.